خانه » جراحی لیفت پیشانی و ابرو
۷ دقیقه
لیفت-ابرو-و-پیشانی-

جراحی لیفت پیشانی و ابرو

آنچه می خوانید...

جراحی لیفت ابرو که گاهی به آن لیفت پیشانی نیز گفته می شود، روشی است که به منظور جوانسازی صورت با هدف سفت کردن پوست و بافت های زیرین آن در یک سوم فوقانی صورت انجام می شود. برای کسب نتایج بهتر، اغلب این جراحی همزمان با عمل لیفت صورت و بلفاروپلاستی ترکیب می شود.

با گذشت زمان، بافت های صورت دچار تغییرات همزمان با افزایش سن می ‌شوند که ممکن است چهره را خسته، عصبانی، غمگین یا مسن‌تر از آنچه احساس شود، نشان دهد. این تغییرات ابتدا در ناحیه پیشانی و ابرو اتفاق می افتد. لیفت ابرو اغلب توسط جراح انجام می‌شود. طی این جراحی خطوط و چین‌های پیشانی را کاهش پیدا می کند و می ‌تواند خطوط اخم را که ممکن است بین ابروها ظاهر شود را بهبود بخشد. افتادگی ابروها نیز ممکن است با این روش بلند شوند و قوس طبیعی ابروها بازیابی شود و ظاهری جوان تر به قسمت بالایی صورت بدهد.

چه کسانی کاندید جراحی لیفت ابرو هستند؟

افرادی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردارند و به دنبال رفع افتادگی یا صاف شدن ابروها و همچنین کاهش چین و چروک های عمیق، شلی پوست و سایر علائم پیری در ناحیه پیشانی هستند، معمولاً کاندیدهای خوبی برای جراحی لیفت ابرو در نظر گرفته می شوند. لیفت ابرو می تواند این نگرانی ها را با سفت کردن پوست شل در ناحیه پیشانی، صاف کردن خطوط برجسته صورت و بالا بردن ابروها به حالت جوان تر برطرف کند.

روند پیری و عوامل محیطی، مانند آسیب نور خورشید، باعث از بین رفتن شبکه حمایتی پوست از کلاژن و الاستین می شود. در نتیجه، پوست ساختار و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شل می شود، که به نوبه خود منجر به صاف شدن یا ظاهر افقی تر ابرو می شود. علاوه بر این، لایه‌های عضلانی ضعیف می‌شوند و باعث می‌شوند خطوط و چین و چروک‌ها در ناحیه ابرو به طور فزاینده‌ای آشکار شوند. لیفت آندوسکوپی پیشانی باعث سفت شدن پوست شل روی پیشانی و تنظیم عضلات زیرین می شود که به ایجاد خطوط اخم کمک می کند.

زیبایی-شناسی-ایده-آل-ابرو

در چه مواردی جراحی لیفت ابرو انجام می شود؟

به طور کلی، عمل لیفت ابرو  در افراد با مشخصات زیر قابل انجام است:

  • افتادگی ابروها، که ممکن است ظاهر پوشاندن پلک بالایی را ایجاد کند.
  • چین های افقی پیشانی
  • خطوط عمودی یا “خطوط اخم” بین ابروها
  • ظاهری همیشه غمگین، خسته یا عصبانی در نتیجه ریزش ابروها

عمل لیفت ابرو به چه معناست؟

هنگامی که برای عمل شما برنامه ریزی شد، اغلب جراحان دستورالعمل هایی را در رابطه با اینکه داروها و مکمل ها باید قبل از جراحی برای کاهش عوارض قطع شوند و همچنین برای کسب یک سری اطلاعات، قبل از عمل آزمایشاتی در بیمارستان  انجام می شود. اگر سیگاری هستید، پزشک از شما می‌خواهد که برای بهبودی سریع تر، شش هفته قبل و حداقل شش هفته بعد از جراحی آن را ترک کنید. همچنین برای بار دوم قبل از جراحی ویزیت خواهید شد و در آن زمان جراح رضایت نامه و دستورالعمل های بعد از عمل را بررسی می کند و همچنین نسخه هایی را برای کنترل تهوع، کنترل درد و آنتی بیوتیک در اختیار شما قرار می دهد. در روز جراحی، درست قبل از شروع عمل، دستورالعمل های جراحی روی پیشانی و اطراف آن ترسیم می شود. به شما یکی از دو نوع بیهوشی داده می شود تا حد امکان راحت باشید. بیهوشی عمومی باعث می شود که در طول عمل بخوابید. بی‌ حسی موضعی با آرام ‌بخشی IV باعث بی‌حس شدن بافت ‌های اطراف می ‌شود و به شما اجازه می‌دهد آرام شوید، اما ممکن است کاملاً خواب نباشید.

انواع روش های جراحی لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی پیشانی با استفاده از یک دستگاه ویدئویی جراحی به نام آندوسکوپ و سایر ابزارهای جراحی که در برش‌ های کوچکی در ناحیه رشد موی سر اطراف پیشانی ایجاد می شود. سپس جراح پوست و بافت‌های ماهیچه‌ ای زیرین را از استخوان پیشانی شل و جدا می‌کند. بخش‌ های کوچکی از ماهیچه‌ های موجدار که خطوط اخم را روی پل بینی ایجاد می‌کنند، برای از بین بردن خطوط اخم و جلوگیری از ایجاد خطوط جدید بریده می‌شوند. ابروها با قرار دادن بخیه در زیر پوست یا با قرار دادن دستگاه های فیکس کننده قابل جذب بین بافت ها بلند شده و در موقعیت بالاتر ثابت می شود. برش ها با بخیه بسته می شوند و ممکن است بانداژهایی در اطراف سر شما گذاشته شود. بخیه‌ ها اغلب پس از بهبودی ماهیچه‌ ها و لایه بافت همبند که فاسیا نامیده می‌شود، تقریباً در 9 ماه جذب می‌شوند و در موقعیت جدید خود قرار می گیرد.

لیفت ابرو تاجی

در مواردی که شلی شدید پوست وجود دارد، لیفت ابرو به صورت کرونر یا “متعارف” ممکن است رویکرد مناسب تری باشد. این روش شامل یک برش طولانی‌تر است که معمولاً در امتداد خط موی بیمار ایجاد می‌شود و به راحتی پنهان می‌شود. اگر با لیفت آندوسکوپی ابرو نمی توان به نتایج ایده آل دست یافت، جراح ممکن است این گزینه را در مشاوره با شما در میان بگذارد. لیفت ابرو تاجی در مقایسه با روش‌های دیگر، حداکثر برداشتن پوست اضافی را امکان‌ پذیر می‌کند و می‌تواند باعث بهبود چشمگیر شود.

لیفت ناحیه جانبی ابرو

لیفت ناحیه جانبی ابرو مانند “لیفت ابرو کوچک” است. طی آن برش هایی در امتداد نواحی شقیقه در خط مو و موازی با ابروی بیرونی ایجاد می شود، برخلاف روش قبلی. در حالی که لیفت جانبی ابرو به ناحیه مرکزی ابرو نمی ‌پردازد، اما می‌تواند افتادگی پوست و چین و چروک‌رهای گوشه چشم (“پای کلاغی”) را کاهش دهد. این نوع لیفت ابرو اغلب با عمل بلفاروپلاستی فوقانی برای جوانسازی چشمگیرتر ترکیب می شود. این دو روش معمولاً توسط جراح در مطب ما و تحت بیهوشی موضعی قابل انجام است.

برش-های-لیفت-ابرو-

بهبودی پس از جراحی لیفت ابرو چگونه است؟

پس از جراحی لیفت ابرو، یک پانسمان در ناحیه پیشانی بسته می‌شود و سپس از یک هدبند روی پیشانی برای 5 تا 7 روز اول استفاده می‌شود. جراح ممکن است کمپرس سرد و برخی مکمل های گیاهی را توصیه کند. علاوه بر این، او توصیه می کند که هنگام بهبودی سر خود را بالا نگه دارید، که به کاهش کبودی و تورم کمک می کند. کبودی معمولاً به سرعت محو می‌شود و بخیه ‌های خارجی غیرقابل جذب تقریباً طی هفت تا ده روز برداشته می‌شوند. شما باید از فعالیت های شدید مانند بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش، همانطور که پزشک می کند، اجتناب کنید تا به بدنتان زمان کافی برای بهبودی بدهید. جای زخم ها به خوبی در خط موی شما پنهان می شوند و شما خیلی زود پس از عمل متوجه نتایج جراحی می شوید. لیفت پیشانی می تواند به طور قابل توجهی ظاهر چین و چروک، خطوط اخم و افتادگی خط ابرو را کاهش دهد و حالات صورت را جوان کند.

هزینه لیفت ابرو چقدر است؟

هنگام تحقیق و مقایسه هزینه جراحی لیفت ابرو، لطفاً به خاطر داشته باشید که بسیاری از منابع فقط تخمینی برای دستمزد جراح ارائه می دهند و هیچ متغیر دیگری را در نظر نمی گیرند. میانگین هزینه های اعلام شده به شما قبل از جراحی نه تنها شامل هزینه دستمزد پزشک، بلکه هزینه ‌های بیمارستان، آزمایش‌های قبل از پذیرش و هزینه‌های بیهوشی نیز می‌ شود. هزینه لیفت ابروهای “مینی” یا جانبی که در مطب و تحت بی حسی موضعی انجام می شود به طور قابل توجهی کمتر است، در حالی که لیفت کامل ابرو کرونر در بیمارستان فقط کمی بیشتر است.

برای کمک به درک بهتر هزینه واقعی خود، توصیه می شود با جراح خود مشورت کنید. پس از یک ارزیابی کامل، وی می تواند یک برنامه درمانی شخصی برای شما ایجاد کند و قیمتی را ارائه دهد که بیشتر با نیازهای خاص شما مطابقت دارد.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای جراحی لیفت ابرو هستید و می خواهید ببینید آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر، لطفا همین امروز با ما تماس بگیرید. ما خوشحالیم که به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم، و می توانیم به شما کمک کنیم تا یک مشاوره انفرادی با دکتر راضیه جعفری داشته باشید.

https://www.drdibello.com/procedures/face/brow-lift/
دکتر راضیه جعفری

دکتر راضیه جعفری

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی * عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران * عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) * ورودی سال ۱۳۸۰ دانشکده پزشکی * فارغ التحصیل سال ۱۳۸۷ در رشته پزشکی * ورودی سال ۱۳۸۹ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رشته تخصصی جراحی عمومی و‌اخذ مدرک بورد تخصصی جراحی عمومی سال ۱۳۹۳ * سابقه بیش از ۱۳سال طبابت و جراحی * ورودی سال ۱۳۹۶ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی * فارغ التحصیل و اخذ بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی در سال ۱۳۹۹ (رتبه هفتم کشور)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *